فوم بتن اجرای فوم بتن فوم بتن در تهران اجرای فوم بتن در تهران مجری فوم بتن پروژه فوم بتن اجرای فوم بتن در شهرستان
فوم بتن کیان
فوم بتن در کفسازی

عملیات کفسازی با فوم بتن بلافاصله بعد از اتمام تأسیسات ساختمان به منظور پوشاندن تاسیسات استفاده می‌شود  که بتوان بعد از آن سنگ، سرامیک، موزایک و … را اجرا کرد. برای کفسازی روش های مختلفی وجود دارد که این عملیات در مجموع به سه دسته کلی تقسیم می شود:

روش اول: پوکه های معدنی

روش دوم: فوم بتن

روش سوم:اسکرید

امروزه روش کفسازی به وسیله فوم بتن جایگاه خوبی میان کارفرمایان و ساختمان سازها پیدا کرده است، چون این روش مزایای بسیار زیادی نسبت به روش های سنتی و قدیمی دارد. این روش باعث شده که نیروی کار انسانی به حداقل خود برسد در نتیجه هزینه کمتری به همراه خواهد داشت و سرعت اجرای بالاتری نیز دارد همچنین استفاده از فوم بتن عملیات ماهیچه کشی که معمولا برای جلوگیری از آسیب رساندن به تأسیسات انجام می شود را حذف کرده است و در انتهای کار سطح کار برای عملیات سنگاری و یا سرامیک کاری آماده است.
در مکان هایی با کاربری صنعتی با توجه به اینکه اجرای نامناسب انواع کف سازی ها اعم از بتن معمولی، پوکه ریزی و انواع دیگر کفسازی باعث بروز مشکلات زیادی در سطح کار و روند بهره برداری از کفسازی مورد نظر می شود و مقاومت پایین این نوع کفسازی ها نسبت به بتن سخت و فوم بتن در برابر شرایط جوی گوناگون و مواد شیمیایی و نیز ایجاد گرد و غبار روی سطح در اثر رفت و آمدهای فراوان و همچنین مقاومت سایشی ، فشاری و مکانیکی پایین آنها باعث تخریب سریع کفسازی شده و بهره بردارن را متحمل هزینه های هنگفت تعمیر و نگهداری کفسازی می نماید و باعث به وجود آمدن دغدغه های فکری فراوان و عدم رضایتمندی مدیران و صاحبان مجموعه ها می شود.
این گونه مشکلات در روش کفسازی فوم بتن مرتفع می گردد و با توجه به اینکه این نوع کفسازی کفپوشی بسیار مقاوم در برابر سایش ، فرسایش و ایجاد گرد و غبار مقاومت فشاری و مقاومت کششی بسیار خوبی در مقایسه با دیگر انواع کفسازی ها خواهد داشت و عمر کفسازی  فوم بتن که درست طراحی شده باشد و از افزودنی های با کیفیتی بهره برده باشد و با دقت اجرا شود بسیار بالا خواهد بود ، و به همین دلیل اکثر پروژه های جدید از این نوع کفسازی استفاده می نمایند و در تمام کشورهای پیشرفته اولین گزینه در اجرای فوم بتن کفسازی پارکینگها ، انبارها ، سردخانه ها ، کشتارگاهها ، سالن های پر رفت و آمد ، فرودگاهها و ایستگاه های قطار ، مترو ، خطوط تولید و … ، فوم بتن می باشد .

مزایای فوم بتن

فوم بتن به‌عنوان یکی از جدیدترین مصالح قابل‌ استفاده در صنعت ساخت‌ و ساز کشور، از محبوبیت مناسبی نیز برخوردار است که علت این محبوبیت را می‌توان بررسی کرد.

سرعت اجرای بالا

سرعت اجرای فوم بتن نسبت به مدل سنتی آن یعنی بتن ریزی قدیمی و دیگر روش های رایج در ساختمان سازی بسیار بیشتر می باشد.

مقرون بصرفه بودن

به علت عایق بودن فوم بتن صرفه‌ جوئی قابل‌ توجه ای در جنبه های مختلفی اعم از اقتصادی، زمانی و ... در ساختمان سازی دارد.

عدم نیاز به دپوی مصالح

در روش استفاده از فوم بتن دیگر نیازی به به دپوی مصالح ساختمانی اعم از پوکه، ماسه، سیمان و... در محوطه ساختمان نمی باشد.

سوالات متداول

فوم بتن چیست؟

فوم بتن، ملاتی است که از ترکیب آب، سیمان و فوم کفزا تشکیل شده است که دارای طرح های اختلاط مختلفی است.

آیا به وسیله فوم بتن می‌توان شیب مورد نظر را بدست آورد؟

فوم بتن به دلیل سیالیت، ماده ی بسیار مناسبی است برای بدست آوردن شیب مورد نظر در پشت بام ،رمپ ، پارکینگ و... که با طرح اختلاط استاندارد مناسب می توان شیب مورد نظر را بدست آورد.

چه پروژه هایی را می توان با فوم بتن اجرا کرد؟

به جرأت می توان گفت که فوم بتن قابلیت اجرا در تمامی پروژه های عمرانی که مقاومت بالا، وزن مخصوص پایین، ضریب انتقال حرارت و دیگر ویژگی های فوم بتن مهم است را دارد.