فوم بتن اجرای فوم بتن فوم بتن در تهران اجرای فوم بتن در تهران مجری فوم بتن پروژه فوم بتن اجرای فوم بتن در شهرستان مشتری اجرای فوم بتن مشتری فوم بتن
فوم بتن کیان
فوم بتن در پل های ارتباطی
کوله ی پل یا همان تکیه گاه پل، سازه ای عمودی است، جهت مقاوم سازی و نگه داری زمین پشت سازه ای پل مورد استفاده قرار می گیرد. تمامی بارهای پل اعم از مرده و زنده روی سازه، توسط کوله تحمل می شود همچنین باید توجه داشت که علاوه بر این بارها، کوله از طرف خاکریز مجاور در معرض فشارهای جانبی نیز قرار می گیرد. کوله پل ها به این منظور طراحی می شوند که مقاومت لازم در برابر پیچش و لغزش را داشته باشند.
برای اطمینان از صحیح بودن سازه کوله پل ها باید نظارت دقیقی روی آن ها انجام شود تا هیچ گونه نشست یا جابه جایی اضافی رخ ندهد. این کوله ها معمولا با خاک پر می شوند که به مرور زمان بر اثر فرسایش هایی که توسط نذورات جوی رخ می دهد نشست می کنند و باعث ایجاد بار اضافی بر روی پایه های پل می شود.
امروزه به جای استفاده از خاک از مواد پرکننده سبک نظیر فوم بتن استفاده می شود، چون اولا این سیال مقاومت فشاری بالایی دارد ثانیا وزن مخصوص آن نسبت به سایر پر کننده های بتنی پایین تر است و به همین علت هیچ بار اضافی بر روی پایه پل‌ها وارد نمی‌کند.

مزایای فوم بتن

فوم بتن به‌عنوان یکی از جدیدترین مصالح قابل‌ استفاده در صنعت ساخت‌ و ساز کشور، از محبوبیت مناسبی نیز برخوردار است که علت این محبوبیت را می‌توان بررسی کرد.

سرعت اجرای بالا

سرعت اجرای فوم بتن نسبت به مدل سنتی آن یعنی بتن ریزی قدیمی و دیگر روش های رایج در ساختمان سازی بسیار بیشتر می باشد.

مقرون بصرفه بودن

به علت عایق بودن فوم بتن صرفه‌ جوئی قابل‌ توجه ای در جنبه های مختلفی اعم از اقتصادی، زمانی و ... در ساختمان سازی دارد.

عدم نیاز به دپوی مصالح

در روش استفاده از فوم بتن دیگر نیازی به به دپوی مصالح ساختمانی اعم از پوکه، ماسه، سیمان و... در محوطه ساختمان نمی باشد.

سوالات متداول

فوم بتن چیست؟

فوم بتن، ملاتی است که از ترکیب آب، سیمان و فوم کفزا تشکیل شده است که دارای طرح های اختلاط مختلفی است.

آیا به وسیله فوم بتن می‌توان شیب مورد نظر را بدست آورد؟

فوم بتن به دلیل سیالیت، ماده ی بسیار مناسبی است برای بدست آوردن شیب مورد نظر در پشت بام ،رمپ ، پارکینگ و... که با طرح اختلاط استاندارد مناسب می توان شیب مورد نظر را بدست آورد.

چه پروژه هایی را می توان با فوم بتن اجرا کرد؟

به جرأت می توان گفت که فوم بتن قابلیت اجرا در تمامی پروژه های عمرانی که مقاومت بالا، وزن مخصوص پایین، ضریب انتقال حرارت و دیگر ویژگی های فوم بتن مهم است را دارد.