فوم بتن اجرای فوم بتن فوم بتن در تهران اجرای فوم بتن در تهران مجری فوم بتن پروژه فوم بتن اجرای فوم بتن در شهرستان مشتری اجرای فوم بتن مشتری فوم بتن
فوم بتن کیان
فوم بتن در استخر
یکی دیگر از کاربرد های بسیار مهم فوم بتن به عنوان پرکننده سبک در اجرای شیب های مختلف برای پروژه هایی مانند استخر و آمفی تئاتر و… است.
در این پروژه ها بعد از ایجاد حوضچه هایی به وسیله کروم های خطی با کد های ارتفاعی مختلف فضای داخلی آن ها را با فوم بتن پر کرد و کارفرمایان بعد از خشک شدن فوم بتن می‌توانند سطحی پلکانی با شیب مد نظر داشته باشند و عملیات های بعدی اجرایی برای استخر مدنظر خود انجام دهند.
اگر چنانچه قصد ایجاد استخر در طبقات ساختمانی دارید می توانید از فوم بتن سطح زیرین و شیب مورد نظر خود را ایجاد کنید تا میزان وزن این مکان ها را به حداقل خود برسانید، زیرا اجرای فوم بتن وزن مخصوص بسیار پایین تری نسبت به سایر مصالح ساختمانی دارد و همچنین مقاومت فشاری بالاتری را برای شما به همراه خواهد داشت.
یکی از مهم ترین مراحل، بدست آوردن شیب مورد نظر کارفرما است. به گونه ای که اگر درست انجام نشود، مشکلات متعددی را در پی خواهد داشت. در ساخت این سازه هنگام تنظیم شیب بندی باید به مواردی توجه داشت.
یکی از مهم ترین این موارد، نحوه تخلیه آب است. تخلیه آب باید به گونه ای صورت گیرد که همه حجم آب به یک نقطه مشخص در کف هدایت شده و عمل تخلیه از طریق آن صورت پذیرد. اما بروز مشکل در هنگام تخلیه آب چه مشکلاتی در پی خواهد داشت؟
اهمیت این موضوع به دلیل امکان بروز خسارت ناشی از عدم تخلیه کامل می باشد.
همچنین تخلیه نشدن آب در هنگام بارش باران و برف در فصول سرد نیز از مشکلات مرتبط با این مسئله است. عدم شیب بندی مناسب موجب باقی ماندن آب ناشی از بارش ها در کف شده و این موضوع در مدت زمان طولانی به اختلال در سیستم عایقی استخر می انجامد.
باقی ماندن رسوب و جلبک ها در کف از دیگر نتایج عدم تخلیه صحیح می باشد. مواد قلیایی و اسیدی موجود در این رسوبات از طریق نفوذ در بافت رنگی استخر موجب تغییر رنگ و پوسته پوسته شدن آن به مرور زمان خواهند شد.
اگر چنانچه قصد ایجاد استخر در طبقات ساختمانی دارید می توانید از فوم بتن سطح زیرین و شیب مورد نظر خود را ایجاد کنید تا میزان وزن این مکان ها را به حداقل خود برسانید، زیرا فوم بتن وزن مخصوص بسیار پایین تری نسبت به سایر مصالح ساختمانی دارد و همچنین مقاومت فشاری بالاتری را برای شما به همراه خواهد داشت.

مزایای فوم بتن

فوم بتن به‌عنوان یکی از جدیدترین مصالح قابل‌ استفاده در صنعت ساخت‌ و ساز کشور، از محبوبیت مناسبی نیز برخوردار است که علت این محبوبیت را می‌توان بررسی کرد.

سرعت اجرای بالا

سرعت اجرای فوم بتن نسبت به مدل سنتی آن یعنی بتن ریزی قدیمی و دیگر روش های رایج در ساختمان سازی بسیار بیشتر می باشد.

مقرون بصرفه بودن

به علت عایق بودن فوم بتن صرفه‌ جوئی قابل‌ توجه ای در جنبه های مختلفی اعم از اقتصادی، زمانی و ... در ساختمان سازی دارد.

عدم نیاز به دپوی مصالح

در روش استفاده از فوم بتن دیگر نیازی به به دپوی مصالح ساختمانی اعم از پوکه، ماسه، سیمان و... در محوطه ساختمان نمی باشد.

سوالات متداول

فوم بتن چیست؟

فوم بتن، ملاتی است که از ترکیب آب، سیمان و فوم کفزا تشکیل شده است که دارای طرح های اختلاط مختلفی است.

آیا به وسیله فوم بتن می‌توان شیب مورد نظر را بدست آورد؟

فوم بتن به دلیل سیالیت، ماده ی بسیار مناسبی است برای بدست آوردن شیب مورد نظر در پشت بام ،رمپ ، پارکینگ و... که با طرح اختلاط استاندارد مناسب می توان شیب مورد نظر را بدست آورد.

چه پروژه هایی را می توان با فوم بتن اجرا کرد؟

به جرأت می توان گفت که فوم بتن قابلیت اجرا در تمامی پروژه های عمرانی که مقاومت بالا، وزن مخصوص پایین، ضریب انتقال حرارت و دیگر ویژگی های فوم بتن مهم است را دارد.