فوم بتن اجرای فوم بتن فوم بتن در تهران اجرای فوم بتن در تهران مجری فوم بتن پروژه فوم بتن اجرای فوم بتن در شهرستان مشتری اجرای فوم بتن مشتری فوم بتن
فوم بتن کیان
فوم بتن در شیب بندی و پشت بام
اجرای شیب بندی از مسائل جزئیات و اجرایی دقیق بوده که می‌بایست درست انجام شود. شیب بندی بیشتر جهت حرکت و هدایت آب آن هم به ‌طوری ‌که با کششی کافی بوده باشد.
شیب بندی برای هدایت سریعتر آب به سمت آبرو انجام شده و در صورتی که آب از کف‌سازی عبور کند عایق‌کاری مانع عبور آب و رطوبت به سقف زیرین می‌شود.
نحوه حرکت آب بایستی طوری باشد که از مبدأ تا مقصد حرکت و کشش آب یا فضولات بدون مانع و هر چه سریع‌تر انجام شود.
که این درصد شیب جهت هدایت و کشش آب کمتر و برای حرکت فضولات بیشتر در نظر می‌باشد.
در هر حال استاندارد شیب برای فضولات حدود ۵ درصد و جهت هدایت آب‌های هرز و مشابه ۱ الی ۳ درصد می‌باشد. اگر این موارد رعایت شود اشکال فنی تراکم و گرفتگی در مسیر پیش نخواهد آمد.
به‌ طوری ‌که مشخص است ارتفاع شیب بندی با طول شیب متناسب بوده، یعنی اگر طول شیب تا محـل سوراخ ناودان در پشـت
بام طویل باشد مقدار باری که برای اجرای شیب بندی از مبدأ تا سوراخ ناودانی ریخته می‌شود به مراتب بیشتر و مرتفع‌تر از قسمت‌های شیب با طول کمتر خواهد بود. یعنی ارتفاع شیب به نسبت طویلی و یا کوتاهی طول شیب بستگی کامل دارد.
شیب بندی عملیات بسیار پر کاربرد توسط فوم بتن در میان ساختمان سازها است که با استفاده از آن می‌توان شیب بندی پشت بام و سایر مکان هایی که دارای شیب هستند را به راحتی بدست آورد. شما تنها با استفاده از کروم های عنکبوتی یا همان خورشیدی می توانید شیب محل مورد نظرتان اعم از: پشت بام، آشپزخانه و همچنین پارکینگ را بسیار دقیق تر و کم هزینه تر بدست آورید. استفاده از فوم بتن در بام مزایای دیگری چون، عایق گرما، سرما و صدا را داراست، در فصل‌های سرد و گرم سال ساکنین طبقات آخر دغدغه کم‌تری خواهند داشت.

مزایای فوم بتن

فوم بتن به‌عنوان یکی از جدیدترین مصالح قابل‌ استفاده در صنعت ساخت‌ و ساز کشور، از محبوبیت مناسبی نیز برخوردار است که علت این محبوبیت را می‌توان بررسی کرد.

سرعت اجرای بالا

سرعت اجرای فوم بتن نسبت به مدل سنتی آن یعنی بتن ریزی قدیمی و دیگر روش های رایج در ساختمان سازی بسیار بیشتر می باشد.

مقرون بصرفه بودن

به علت عایق بودن فوم بتن صرفه‌ جوئی قابل‌ توجه ای در جنبه های مختلفی اعم از اقتصادی، زمانی و ... در ساختمان سازی دارد.

عدم نیاز به دپوی مصالح

در روش استفاده از فوم بتن دیگر نیازی به به دپوی مصالح ساختمانی اعم از پوکه، ماسه، سیمان و... در محوطه ساختمان نمی باشد.

سوالات متداول

فوم بتن چیست؟

فوم بتن، ملاتی است که از ترکیب آب، سیمان و فوم کفزا تشکیل شده است که دارای طرح های اختلاط مختلفی است.

آیا به وسیله فوم بتن می‌توان شیب مورد نظر را بدست آورد؟

فوم بتن به دلیل سیالیت، ماده ی بسیار مناسبی است برای بدست آوردن شیب مورد نظر در پشت بام ،رمپ ، پارکینگ و... که با طرح اختلاط استاندارد مناسب می توان شیب مورد نظر را بدست آورد.

چه پروژه هایی را می توان با فوم بتن اجرا کرد؟

به جرأت می توان گفت که فوم بتن قابلیت اجرا در تمامی پروژه های عمرانی که مقاومت بالا، وزن مخصوص پایین، ضریب انتقال حرارت و دیگر ویژگی های فوم بتن مهم است را دارد.