فوم بتن اجرای فوم بتن فوم بتن در تهران اجرای فوم بتن در تهران مجری فوم بتن پروژه فوم بتن اجرای فوم بتن در شهرستان مشتری اجرای فوم بتن مشتری فوم بتن
فوم بتن کیان
فوم بتن در خطوط مترو
مهم ترین عامل در طراحی تونل پایداری آن است، که قرار گیری این سازه یعنی تونل در میان مصالح طبیعی مانند سنگ و خاک باعث شده که مهندسان از بهینه ترین و مقاوم ترین مصالح جهت پایداری آن استفاده کنند.
در عملیات حفر تونل های مترو شهری حجم خاک برداشته شده بیشتر از فضای محاسبه شده است. پس از عملیات نصب کوله گذاری فاصله ای بین کوله تونل و سقف خاکبرداری شده ایجاد می‌شود که اگر این فضا پر نشود به مرور زمان سطح بالایی تونل نشست می‌کند.
برای این کار دو راه حل در قدیم وجود داشته است، پرکردن توسط بتن که  بار اضافی بر روی سقف این کوله ها وارد می‌شود و اگر چنانچه از خاک استفاده شود به مرور زمان خاک نشست می‌کند.
اما راه حل سوم و جدیدی که در دنیا به کار می‌رود استفاده از بتن های سبک (فوم بتن) است که بدین منظور با توجه به وزن کم و سیالیت فوم بتن می‌توان از این ماده برای پر کردن فضا استفاده کرد.

مزایای فوم بتن

فوم بتن به‌عنوان یکی از جدیدترین مصالح قابل‌ استفاده در صنعت ساخت‌ و ساز کشور، از محبوبیت مناسبی نیز برخوردار است که علت این محبوبیت را می‌توان بررسی کرد.

سرعت اجرای بالا

سرعت اجرای فوم بتن نسبت به مدل سنتی آن یعنی بتن ریزی قدیمی و دیگر روش های رایج در ساختمان سازی بسیار بیشتر می باشد.

مقرون بصرفه بودن

به علت عایق بودن فوم بتن صرفه‌ جوئی قابل‌ توجه ای در جنبه های مختلفی اعم از اقتصادی، زمانی و ... در ساختمان سازی دارد.

عدم نیاز به دپوی مصالح

در روش استفاده از فوم بتن دیگر نیازی به به دپوی مصالح ساختمانی اعم از پوکه، ماسه، سیمان و... در محوطه ساختمان نمی باشد.

سوالات متداول

فوم بتن چیست؟

فوم بتن، ملاتی است که از ترکیب آب، سیمان و فوم کفزا تشکیل شده است که دارای طرح های اختلاط مختلفی است.

آیا به وسیله فوم بتن می‌توان شیب مورد نظر را بدست آورد؟

فوم بتن به دلیل سیالیت، ماده ی بسیار مناسبی است برای بدست آوردن شیب مورد نظر در پشت بام ،رمپ ، پارکینگ و... که با طرح اختلاط استاندارد مناسب می توان شیب مورد نظر را بدست آورد.

چه پروژه هایی را می توان با فوم بتن اجرا کرد؟

به جرأت می توان گفت که فوم بتن قابلیت اجرا در تمامی پروژه های عمرانی که مقاومت بالا، وزن مخصوص پایین، ضریب انتقال حرارت و دیگر ویژگی های فوم بتن مهم است را دارد.