• به وبسایت گروه فوم بتن کیان خوش آمدید.
  • تهران کوی نصر، کوچه البرز، پلاک ۱۵، واحد ۳
فوم بتن
فوم بتن کیان
فوم بتن

بتن سبک یا بتن هوادار یکی از مصالح ساختمانی است که امروز جایگاه خوبی میان ساختمان سازان و مهندسان در همه‌ی زمینه‌های عمرانی پیدا کرده است.

-

ماده اصلی فوم بتن

این ملات سه ماده‌ی اصلی دارد که شامل آب، سیمان، فوم کفزا است البته باید گفت افزودنی‌های دیگری می‌توان جهت کاربرد‌‌‌های مختلف به آن اضافه کرد اما به طور معمول، از سه ماده‌ای که در بالا گفته شده است تشکیل می‌ شود.
ازمواد و مسالح افزودنی مجاز در حین اجرا می‌ توان به سیلیس، الیاف پروپیلن، ماسه و... اشاره کرد که بسته به نوع طرح اختلاط، مقدار و نوع آن‌ ها متفاوت است.

-

موارد استفاده فوم بتن

هرجا نیاز به یک پرکننده سبک سیال با مقاومت فشاری استاندارد باشد می‌توان از این روش استفاده کرد که می‌تواند در ساختمان‌سازی، راهسازی و زیرساخت شهری مورد استفاده قرار گیرد.
در ساختمان‌سازی برای کفسازی طبقات، شیب بندی بام و آشپزخانه، پارکینگ، استخر، پرکردن درز انقطاع و پر کردن گودال‌ها و چاه‌های به جا مانده از قنات‌های گذشته، جهت جلوگیری از نشست خاک و... استفاده می‌ شود.

زیرساخت‌های شهری بخش اصلی و پایه‌ای شهر‌ها هستند که شامل خطوط آب و فاضلاب، خطوط تلفن و... هستند. امروزه این روش نقش به‌ سزایی در تحکیم سطوح زمینی خاکبرداری شده دارد. تزریق این ماده به عنوان پر‌کننده، جایگزینی مناسب بجای خاک‌های برداشت شده است و از نشست و تخریب آن جلوگیری می‌کند.

image

در راهسازی برای جلوگیری از نشست خاک دیوار‌های حائل در تونل‌های مترو و کوله‌های پل استفاده می‌شود، چون از اضافه کردن بار به سازه‌ها که در روش‌های قدیمی استفاده می‌شد جلوگیری می‌کند و همچنین سیالیست با مقاومت استاندارد.

مزایای فراوان
مزایای فراوان

مزایای فوم بتن

به عنوان یکی از جدیدترین مصالح قابل استفاده در صنعت ساخت وساز کشور، این روش از محبوبیت مناسبی برخوردار است که علت این محبوبیت را می توان موارد متعددی عنوان کرد. در کارهای عمرانی و ساخت و ساز استفاده از این روش و متریال مزایای فراوانی دارد که اجرای فوم بتن به‌ عنوان یکی از جدیدترین مصالح قابل‌ استفاده در صنعت ساخت‌ و ساز کشور، از محبوبیت مناسبی نیز برخوردار است که علت این محبوبیت را می‌ توان بررسی کرد

آیکون png

فوم بتن سقف

به علت سبک بودن، اجرای این روش در سقف باعث کاهش وزن سازه می شود

آیکون png

قیمت فوم بتن

در مقایسه با سایر روش های کف سازی، کمترین هزینه را دارد

آیکون png

فوم بتن کف

بهترین روش برای تراز کردن کف بعد از اجرای تاسیسات می باشد

مساله این است؟
مساله این است؟

فوم بتن یا پوکه

در دنیای امروز، ما هر روزه شاهد پیشرفت‌های بزرگ و چشم‌گیری در صنعت عمرانی هستیم و به سمت آن پیش می‌رویم تا با به حداقل رساندن زمان، بیشترین بازدهی را داشته باشیم.
از این رو با جایگزینی روش‌های نوینی همچون فوم‌ بتن به جای پوکه‌های معدنی توانسته‌ایم همسو با این پیشرفت‌ها باشیم.
مزیت‌های اجرای فوم بتن در تهران نسبت به پوکه‌های معدنی آنقدر زیاد است که دیگر کارفرمایان ترجیح می‌دهند از این روش سنتی برای کفسازی طبقات و یا شیب‌بندی بام استفاده نکنند. از مهم‌ ترین مزایای آن نسبت به پوکه، صرفه جویی در زمان است. در هر روز کاری می‌ توان بین ۵۰ تا ۶۰ متر مکعب را توسط این روش پوشاند.

forp
servicpic
چرا فوم بتن
چرا فوم بتن

علت استفاده از فوم بتن

فوم بتن کیان

چرا فوم بتن

به دلیل وزن‌مخصوص پایین نسبت به سایر پر‌کننده‌ها، می‌تواند بار‌مرده ساختمان را کاهش دهد، همچنین سرعت بالای اجرا آن، بسیاری از هزینه‌ها را کاهش می‌دهد در کنار آن با کاهش نیروی انسانی درگیر برای اجرا هزینه تمام شده پایینی را بهمراه خواهد داشت. یکی دیگر از دلایلی که باید از این روش استفاده کرد این است که، عایق بسیار خوبی برای جذب صداست به دلیل وجود حباب های هوایی که درون بتن تشکیل می‌شود. اما باید به این نکته توجه داشت که هر ترکیبی از آب، سیمان و فوم کفزا فوم‌بتن نیست، به دلیل اینکه مهم‌ترین رکن برای داشتن فوم‌بتنی استاندارد، داشتن طرح اختلاطی استاندارد و همچنین فوم کفزای با کیفیت است.

فوم بتن کیان

مجری فوم بتن در تهران

از سال 1384 با طرح توسعه مسکن مهر برای اولین بار در ایران موضوع در میان مهندسین عمران مطرح شد و با مرور زمان وارد عرصه ساختمان سازی شد. با توجه به اینکه شهر بزرگ تهران پایتخت کشور عزیزمان ایران است، این روش با سرعت بیشتری جایگاه خود را پیدا کرده است. در ابتدای این راه مجاب کردن کارفرمایان برای اجرا امری بسیار سخت برای پیمانکاران بود، اما به مرور زمان مورد استقبال ساختمان‌ سازان شهر تهران قرار گرفت. زیرا هم در وقتشان صرفه جویی می‌ شد هم در هزینه‌ هایشان و هم یک تیر و چند نشان بود. امروزه اکثر سازندگان شهر تهران این روش و متریال را به سایر روش‌ های سنتی ترجیح می‌دهند.

فوم بتن کیان

فوم بتن در شهرستان

پس از شهر تهران کلان شهرهای بزرگی همچون: اصفهان، تبریز، شیراز، مشهد و... به سمت این صنعت روی آوردند و توانستند مانند شهر تهران، جایگاه خوبی برای این متریال در میان سازندگان ایجاد کنند. اما در سایر شهرها با استقبال کمتری همراه شد، اما مجریان متخصص در این زمینه در تلاش هستند که بتوانند مانند شهر تهران، این روش نوین را مورد توجه قرار دهند. با توجه به ویژگی های بسیار زیاد از جمله مقاومت فوق العاده در مقابل آتش، مقاوم در برابر نفوذ رطوبت و آب،ضد یخ زدگی و فرسایش، عایق بودن در مقابل گرما، سرما و... می توان از این ماده در جای جای کشور عزیزمان بدون نگرانی نسبت به شرایط آب و هوایی آن منطقه استفاده کرد.

فوم بتن کیان

فوم بتن در جهان

کاربرد گسترده بتن سبك پس از رشد چشمگیر تقاضا برای استفاده از آن در پروژه‌های بزرگ ساختمانی از سال 1980 آغاز گرديد. در سال‌ های اخیر استفاده از این ماده بسیار مورد استقبال تمامی مهندسان جهان در همه‌ ی حوزه‌ ها قرار گرفته است. در اکثر کشور‌های اروپایی همچون انگلیس و آلمان و هم چنین کشورهای آسیایی همچون هند و چین فوم‌ بتن بعنوان یک پرکننده سبک شناخته شده و کاربرد‌های زیادی دارد.
با افزودن مصالح دیگر به بتن سبک، هر روزه به ترکیبات جدیدی با کاربرد‌های متفاوت‌ تر دست پیدا می‌ کنند پس این نشانگر آن است که این روش جایگاه خود را به درستی پیدا کرده است.

فوم بتن کیان

آینده فوم بتن

با پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی، بتن سبک می‌ تواند آینده‌ ی بسیار روشنی داشته باشد، زیرا بشر هر روز به دنبال راه حل‌ هایی است که بتواند با صرف کمترین زمان و هزینه بیشترین بهره‌ وری را داشته باشد و این مسأله برای بتن هوادار هم صدق می‌ کند، چرا که طی سال‌ های اخیر این موضوع را به خوبی نشان داده است. این ماده فاقد مواد سمی است که ممکن است برای محیط زیست مضر باشد و همچنین آن را به یک مصالح ساختمانی سازگار با محیط زیست تبدیل می کند. از آنجایی که بتن کف زا ممکن است تا 80 درصد از هوا تشکیل شده باشد، دارای خواص عایق عالی، جذب صدا و مقاوم در برابر آتش است. از کاربردهای مهم آن می توان به کف سازی،شیب بندی بام،پر کردن حفره های فاضلاب و تونل ها و... را نام برد.

تعرفه فوم بتن
تعرفه فوم بتن

قیمت اجرای فوم بتن

قیمت اجرای فوم بتن توسط انجمن صنفی تولیدکنندگان بتن سبک سلولی ایران هر سال، از طریق وبگاه خود به اعضای محترم انجمن اعلام می‌کند. باید توجه داشت که چندین عامل در قیمت آن نقش دارد که در زیر به عامل اصلی آن اشاره می کنیم:

پیمانکار

پیمانکار جهت کاهش هزینه‌ های خود از فوم‌ های کفزای متفرقه استفاده می‌ کند که نه دارای هیچ‌ گونه استانداردی از مراجع علمی معتبر هستند و نه مورد تأیید انجمن صنفی تولید کنندگان است.

مجری فوم بتن

شخص مجری عضو انجمن صنفی تولید کنندگان بتن سبک سلولی ایران نیست و دانش و آگاهی کافی نسبت به اجراد ندارد، زیرا نمی ‌تواند فوم ‌بتنی با طرح ‌اختلاط ‌استاندارد برای شما اجرا کند.

طرح اختلاط

دستکاری کردن طرح‌ اختلاط جهت کاهش هزینه‌ ها که معمولا این عمل در استفاده از فوم‌ کفزا انجام می‌ گیرد و در اصطلاح فوم را رقیق می‌ کنند و از سوی دیگر مصرف سیمان را بالا می‌ برند.

فوم بتن

گروه فوم بتن کیان قدیمی ترین و بزرگترین مجری در کشور با بیش از 15 سال سابقه اجرای موفق

درخواست مشاوره رایگان
مزایای فوم بتن
نسبت به سایر روش های قدیمی
مزایای فوم بتن

در بتن سبک، فوم کفزا رابطه‌ی مستقیم با ضریب جذب صدا دارد، پس هرچه فوم ما دارای حباب‌های بیشتری باشد این ضریب افزایش می‌یابد. میزان حباب‌های موجود در بتن با کیفیت فوم و نحوه‌ی عمل‌آوری آن رابطه مستقیم دارد. هر چقدر میزان این حباب‌ها درون ملات بتن هوادار یا بتن سبک بیشتر باشد و به صورت پایدار درون بتن بماند میزان جذب صدا بالاتر می‌رود. منبع و تایید حرف ما وبسایت ویکی پدیا می باشد.

خدمات ما
خدمات ما

خدمات فوم بتن

معایب
معایب

معایب فوم بتن

همه مصالح و مواد مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی دارای معایب و ایراداتی می باشند که ما با دانش به روز و ابتکار، خلاقیت و استفاده از علم روز دنیا توانسته ایم این ایرادات را رفع و یا تا حد بسیار زیادی کاهش دهیم تا بهترین و با کیفیت ترین نتیجه را به دست آوریم

01

ترک در سطح اجرا

این ماده پس از خشک شدن مقداری ترک در سطح خود خواهد داشت، که این خود ماهیت بتن است و در هر صورت اتفاق می افتد؛ ولی ما برای این مشکل هم راهکار مهندسی ارائه می دهیم.

02

مواد نامرغوب

اگر فوم‌ کفزای مصرفی دارای استاندارد‌های لازم نباشد، پس از اجرا، سطح کار افت خواهد کرد. پس بهتر است برای جلوگیری از این امر و داشتن متریالی با کیفیت با شرکت‌ های معتبر همکاری کنید.

03

ایزوگام مستقیم

این ماده به دلیل نداشتن دانه بندی قابلیت این را ندارد که به طور مستقیم روی آن ایزوگام انجام داد؛ پس قبل از انجام ایزوگام حتما نیاز به این است که یک لایه لیسه روی سطح اجرا شده کشیده شود.

04

خشک شدن

پس از اجرا، بسته به دمای هوا، شما نمی‌توانید بین 24 ساعت تا 48 ساعت روی آن پا بگذارید و یا عملیات ساختمان سازی را ادامه دهید و باید تا خشک شدن کامل سطح اجرا شده منتظر بمایند.

نظرات مشتریان
فوم بتن کیان
نظرات مشتریان

گوشه ای از رضایت و لطف مشتریان عزیز ما که بزرگترین و اصلی ترین هدف ما در حوزه کاری خود تحقق همین امر مهم می باشد.

سرمایه های ما
معرفی برخی از مشتریان عزیز
سرمایه های ما
Call Now Button