فوم بتن اجرای فوم بتن فوم بتن در تهران اجرای فوم بتن در تهران مجری فوم بتن پروژه فوم بتن اجرای فوم بتن در شهرستان مشتری اجرای فوم بتن مشتری فوم بتن
فوم بتن کیان
فوم بتن در چاله ها و گودال ها
با توجه به منطقه‌ی جغرافیایی ایران، از دیرباز مردمان ما از قنات‌ها برای برداشت آب های زیر زمینی استفاده می کرده اند، اما امروزه به دلیل تغییرات اقلیمی و برداشت های پیاپی از سفره های آب زیر زمینی این قنات ها کم آب و یا خشک شده اند که این اتفاق باعث نشست زمین های اطراف این قنات ها به مرور زمان شده است.
شهر تهران یکی از شهرهای قناتی ایران محسوب می شود که ساختمان سازها بعد از گودبرداری با چاله ها و گودال های بزرگی که عمدتا مربوط به این قنات ها هستند مواجه می شوند.

در گذشته این چاه ها و گودال ها با خاک پر می شدند که به مرور زمان این خاک ها دچار افت و نشست می شد، اما در سال های اخیر با ورود فوم بتن در تهران به صنعت ساختمان سازی از این سیال که مقاومت بالا و وزن مخصوص پایینی دارد استفاده می شود  که هم نقش پرکنندگی دارد و هم مقاومت خاک را بالا می برد و از نشست و ریزش خاک زیر سازه ی اسکلت جلوگیری می کند.

مزایای فوم بتن

فوم بتن به‌عنوان یکی از جدیدترین مصالح قابل‌ استفاده در صنعت ساخت‌ و ساز کشور، از محبوبیت مناسبی نیز برخوردار است که علت این محبوبیت را می‌توان بررسی کرد.

سرعت اجرای بالا

سرعت اجرای فوم بتن نسبت به مدل سنتی آن یعنی بتن ریزی قدیمی و دیگر روش های رایج در ساختمان سازی بسیار بیشتر می باشد.

مقرون بصرفه بودن

به علت عایق بودن فوم بتن صرفه‌ جوئی قابل‌ توجه ای در جنبه های مختلفی اعم از اقتصادی، زمانی و ... در ساختمان سازی دارد.

عدم نیاز به دپوی مصالح

در روش استفاده از فوم بتن دیگر نیازی به به دپوی مصالح ساختمانی اعم از پوکه، ماسه، سیمان و... در محوطه ساختمان نمی باشد.

سوالات متداول

فوم بتن چیست؟

فوم بتن، ملاتی است که از ترکیب آب، سیمان و فوم کفزا تشکیل شده است که دارای طرح های اختلاط مختلفی است.

آیا به وسیله فوم بتن می‌توان شیب مورد نظر را بدست آورد؟

فوم بتن به دلیل سیالیت، ماده ی بسیار مناسبی است برای بدست آوردن شیب مورد نظر در پشت بام ،رمپ ، پارکینگ و... که با طرح اختلاط استاندارد مناسب می توان شیب مورد نظر را بدست آورد.

چه پروژه هایی را می توان با فوم بتن اجرا کرد؟

به جرأت می توان گفت که فوم بتن قابلیت اجرا در تمامی پروژه های عمرانی که مقاومت بالا، وزن مخصوص پایین، ضریب انتقال حرارت و دیگر ویژگی های فوم بتن مهم است را دارد.