ارزیابی مزایای فوم‌ بتن در سایر کشور‌ها(هند)

ارزیابی مزایای فوم‌ بتن در سایر کشور‌ها(هند)

یکی از روش‌های کاهش چگالی بتن، ایجاد حفره‌های پایدار در خمیر یا ملات سیمان سخت شده است. حفره ها را می توان با گاز یا هوا تولید کرد. از آنجایی که یک عامل کف کننده هوا را وارد می کند، بتن تولید شده را فوم بتن می نامند.

فوم بتن اکثریت قریب به اتفاق بتن بدون سنگدانه های بزرگ، فقط ماسه ریز و با مواد بسیار سبک وزن حاوی سیمان، آب و فوم است. می توان آن را در مقایسه با بتن معمولی نسبتاً همگن در نظر گرفت، زیرا حاوی فاز سنگدانه درشت نیست. با این حال، خواص فوم بتن به ریزساختار و ترکیب بستگی دارد که تحت تأثیر نوع فوم مورد استفاده، روش های تهیه و عمل‌آوری فوم است. مزیت اصلی فوم بتن سبک بودن آن است که باعث صرفه جویی در دیوارهای طبقات پایین می شود. و پایه ها این دارای چندین مزیت است و از آنجایی که ماهیت متخلخل دارد، عایق حرارتی و صرفه جویی قابل توجهی در مواد ایجاد می کند. از کاربردهای مهم فوم‌بتن می توان به عناصر سازه ای، پارتیشن های غیر سازه ای و مواد عایق حرارتی اشاره کرد. سازندگان فوم بتن‌هایی را با چگالی‌های مختلف برای مطابقت با نیازهای فوق توسعه دادند و این محصولات در بازسازی ترانشه، تکیه‌گاه پل، پر کردن فضای خالی، عایق‌کاری سقف، زیرپایه جاده، ساخت دیوار، تونل‌سازی و غیره استفاده شدند.

blogimage1

مزایای فوم‌ بتن

چگالی کم و مقاومت بالا:
 1. چگالی معمول فوم‌بتن تازه‌ ریخته شده بین 350 تا 1600 کیلوگرم بر متر مکعب است که مقاومت فشاری 28 روزه 0.2 تا 18.0 نیوتن بر میلی متر مربع را می دهد. فوم‌بتن به دلیل چگالی کم خود، تنش عمودی کمی را به زیرسازی وارد می کند - یک ویژگی به خصوص مهم در مناطق حساس به نشست.
 2. سیالیت بالا:
فوم بتن به راحتی با فشار نسبتا کم از طریق شیلنگ در فواصل طولانی پمپ می شود. این ماده به طور طبیعی خود تراز است و کوچکترین فضاهای خالی، حفره ها و درزها را پر می کند. هنگام قرار دادن در گودبرداری، فوم بتن با هر کانتور زیر درجه مطابقت دارد.
 1. استحکام پس از خشک شدن
فوم بتن پس از هیدراته شدن، بدنه ای سفت و محکم می سازد. این سازه در واقع یک سازه مستقل (یکپارچه) است و پس از سخت شدن، بارهای جانبی را بر سازه های مجاور تحمیل نمی کند.
 1. خود تراز و خود متراکم:
فوم بتن به طور طبیعی خود تراز و خود متراکم است و کوچکترین حفره ها، حفره ها و درزهای داخل محل ریختن را پر می کند.
 1. طول عمر بالا:
فوم بتن ماده ای با عمر طولانی است. تجزیه نمی شود و مانند سنگ مقاوم است.
 1. مقاومت در برابر سرما و گرما:
فوم بتن یک ماده عایق بسیار موثر است. ساختمان های ساخته شده از فوم بتن قادر به جمع آوری سرما یا گرما هستند که به حداقل رساندن هزینه های تهویه یا گرمایش کمک می کند. این ماده ایده آل برای کشورهای دارای آب و هوای گرم و سرد است.
 1. میکرو اقلیم:
فوم بتن با جذب و خروجی رطوبت در طول روز و شب، رطوبت هوای اتاق را کنترل می کند. همچنین در خانه های فوم بتن دمای متوسط مطلوب در طول روز حفظ می شود.
 1. عایق صوتی:
فوم بتن خاصیت جذب صوتی بالایی دارد.
 1. ضد حریق برتر:
فوم بتن بسیار مقاوم در برابر آتش است و برای کاربری‌هایی که آتش سوزی خطرآفرین است مناسب است.
 1. سازگاری با محیط زیست:
بتن فوم هیچ ماده سمی تولید نمی کند، به همین دلیل از نظر زیست محیطی پاک محسوب می‌شود.
 1. تنوع استفاده:
استفاده از فوم بتن برای تولید بلوک های ساختمانی، عایق حرارتی و صوتی سقف ها، کف، عایق‌کردن لوله ها، تولید بلوک های تاشو و پانل های پارتیشن در ساختمان ها و همچنین کف و زیرزمین استفاده از فوم‌بتن با چگالی بالا از مواردی است که می‌توان از فوم‌بتن استفاده کرد.

نتیجه‌گیری در رابطه با استفاده از فوم‌ بتن

یافته های اولیه نشان داده است که فوم بتن دارای استحکام مطلوبی برای تبدیل شدن به یک مصالح ساختمانی جایگزین برای سیستم ساختمانی صنعتی است. مقاومت فوم بتن برای مخلوط با چگالی کمتر کم است. کاهش قابل توجه وزن کلی باعث صرفه جویی در قاب های سازه، پایه یا شمع ها و ساخت سریع و نسبتا ساده می شود. چگالی به دلیل افزایش فضاهای خالی در سراسر نمونه ناشی از فوم و در نتیجه کاهش مقاومت فشاری بتن کاهش می یابد. فوم بتن نیازی به لرزش یا تراکم ندارد و تمام حفره ها، حفره ها و درزها را در مسافت طولانی پر می کند. ساخت و ساز سریع و بدون نشست را با عایق حرارتی و محتوای هوای خوب ارائه می دهد. عایق حرارتی خوب، خواص انجماد/ذوب خوب و خواص مقاومت در برابر آتش عالی است.

گروه فوم بتن کیان

متخصصین ما هر لحظه برای ارائه مشاوره و شنیدن صدای شما عزیزان آمادگی دارند