چوب ترمو

کشور فنلاند معروف به سرزمین هزار دریاچه با دارا بودن 2000 جزیره ی زیبا و پوشیده از جنگل های انبوه از گونه های مختلف سوزنی برگان است. 80 در صد از مساحت 340000  kmاین کشور پوشیده از جنگل است. فنلاند قطب صنعت چوب دنیا با تجربه ترین، تکنیکی ترین کشور درجهان در اصلاح، تیمار و تولید چوب است. چوب به عنوان یک ماده ی مهندسی و طبیعی کاربرد های متنوعی در صنایع مختلف دارد که در برخی موارد به دلیل داشتن پاره ای از مشکلات مانند تخریب زیستی، تغییر ابعاد دربرابر تغییرات رطوبتی هوا، تاثیرپذیری از اشعه ماورای خورشید محدودیت هایی را در اسنتفاده ازآن به وجود آورده است. متخصصین در گذشته برای بهبود خواص مزبور از شیوه های متعددی چون آغشتن چوب به مواد سمی، استفاده از پوشش های بی رنگ و رنگی برای محدود کردن جذب و دفع رطوبت و مقابله با نور خورشید و بسیاری روش های  دیگر استفاده می کردند . علی رقم برخی آثار مثبت این روش ها و مواد بسیاری از شیوه ها به دلیل آلایندگی توسط اتحادیه اروپا درسال 2002 محدود، ممنوع و منسوخ شدند. روش نوین اصلاح حرارتی به دلیل عدم استفاده از مواد شیمیایی طرفداران بسیاری به ویژه در اروپا پیدا کرده است.

برخی از ویژگی های کلیدی ترموود :

کاهش رطوبت تعادل یا کاهش نفوذ رطوبت، افزایش ثبات ابعادی، کاهش هدایت گرمایی، خروج رزین و مواد استخراجی، افزایش دوام بیولوژیکی یا مقاومت در برابر پوسیدگی، افزایش مقاومت دربرابر قارچ های مختلف و حشرات چوب خوار.

دارا بودن رنگ قهوه ای تیره در سراسر قطعه به طور یکنواخت و عمقی می باشد. تنوع بالای اشکال و ابعاد این محصول در کنار خواص ویژه ی آن موارد استفاده ی بسیاری را برای این محصول فراهم آورده است که ازآن جمله می توان به مواردی چند اشاره کرد نما های بیرونی ساختمان، طراحی داخلی، کارهای دکوراتیو، دکینگ های کنار استخری، اسکله های چوبی، ساخت انواع شیدر و سایبان، سونا، آلاچیق و….

    Call Now Buttonکلینیک ساختمانی کیان